Sprawozdanie z narodowego czytania balladyny

Pobierz

Św. Jana Pawła II w Łoniowie odbyła się pierwsza odsłona Narodowego Czytania.. Napisana w 1834 roku w Genewie "Balladyna" to tragedia w pięciu aktach, będąca opowieścią o żądzy władzy i o dorastaniu do roli zbrodniarza.. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w zainaugurowaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę akcję Narodowego Czytania dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna".. Drukuj.. Podczas ubiegłorocznej edycji Narodowego Czytania lekturą były Nowele polskie.. "Balladyna" .W sobotę w Ogrodzie Saskim w Warszawie para prezydencka zainaugurowała 9. edycję Narodowego Czytania.. ,,Balladyna" niewątpliwie zasługuje na miano lektury Narodowego Czytania.Para prezydencka zainaugurowała Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - RMF24.pl - "Balladyna" Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej .. Sprawozdanie z realizacji zadań podjętych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Author: Dorota Created Date: 12/16/2020 7:45:39 PM .Lekturą akcji Narodowe Czytanie 2020 jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Mieszkańcy czytali fragmenty "Balladyny" z podziałem na role na Placu 3 Maja.. W tym roku przypada IX edycja akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.. W trakcie dziewiątej odsłony, 5 września 2020 roku, będzie czytany dramat Juliusza Słowackiego - wybitne dzieło polskiego romantyzmu..

Balladyna - sprawozdanie z Narodowego Czytania.

Akcja ta promuje czytelnictwo i najważniejsze dzieła literatury polskiej.. Z dala dobiega głos klarnetu.. Narodowe Czytanie, to akcja prowadzona od 2012 roku, z inicjatywy Bronisława Komorowskiego - ówczesnego prezydenta RP.. Dnia 16 września 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.. Na wydarzenie zaprosili: wójt Robert Łoza, Gminne Centrum Kultury i biblioteka.Narodowe Czytanie "Balladyny".. W tym roku już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st.Warszawy w ramach 9-tej odsłony Narodowego Czytania 2020 klasyki literatury polskiej przygotowała: - Film- pracownicy przeczytali fragment Balladyny a nagranie będzie udostępnione w mediach społecznościowych biblioteki.. Wspólne czytanie w Gdańsku odbędzie w sobotę, 5 września, na przedprożu Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42, Gdańsk-Śródmieście) w godz. 12-14.Biblioteka Publiczna im.. Z tej okazji we współpracy ze Szkołą Podstawową w Hucie, Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków zorganizowała własną odsłonę Narodowego Czytania.Sprawozdanie z Programu współpracy za 2019 rok; .. Narodowe Czytanie "Balladyny" w Miejskiej Bibliotece Publicznej.. List z podziękowaniem za współtworzenie Narodowego Czytania we wrześniu 2020 r.od prezydenta Andrzeja Dudy oraz specjalne wydanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego z dedykacją Pary Prezydenckiej otrzymała również nasza Szkolna BibliotekaW sobotę , 5 września, naszą wspólną lekturą przy okazji IX edycji Narodowego Czytania, będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego..

Sprawozdanie za okres I - II 2019 ... "Balladyna" to obowiązkowa lektura w szkole średniej, stąd szczególną misją Biblioteki Publicznej Gminy Czarnków jest jej popularyzacja i zachęcenie do samodzielnego czytania.

Sprawozdanie całościowe za r. szk.. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, w liście zachęcającym do współtworzenia akcji podkreślił, żeby "Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności" oraz .Podczas finału Narodowego Czytania, który odbył się w minioną sobotę w Ogrodzie Saskim w Warszawie, para prezydencka ogłosiła, że lekturą przyszłorocznej edycji wydarzenia będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Jest to kampania promująca czytelnictwo i zachęcająca do wspólnego odczytywania najważniejszych dzieł polskich pisarzy.. Celem organizowania akcji jest propagowanie znajomości polskiej literatury.IX Narodowe czytanie (dużo zdjęć) - Gazeta Trybunalska.. Następnie uczniowie czytali z podziałem na role fragmenty "Balladyny" na zajęciach wychoW sobotę 5 września 2020 roku odbędzie się dziewiąta edycja Narodowego Czytania.W tym roku czytany będzie dramat "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. "Balladyna" Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu.Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu.. Warszawa.. Strona główna / Narodowe Czytania.. Sołtys Wagowa, trzyma w dłoni egzemplarz tekstu..

Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł ..."Narodowe czytanie Balladyny ... "Czytam z klasą ... Z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą zainaugurowali 9. edycję Narodowego Czytania.4 września 2020 r. słubicka biblioteka włączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP.

Odtwórczyni Goplany, zerka do lustra.. A dwa gliniane dzbanki, pełne malin ustawione przy drzwiach do Pobiedziskiego Ośrodka Kultury, jakby witały gości Narodowego Czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego.Narodowe Czytanie "Balladyny" na Białorusi Wojciech Kolarski mówił, że Narodowe Czytanie jest największą kampanią społeczną na rzecz czytelnictwa oraz promocją klasyki polskiej literatury.Ze względu na reżim sanitarny z powodu epidemii Covid - 19, tegoroczne Narodowe Czytanie 2020 odbyło się bez gości zaproszonych.. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.. Utwór powstał pośród ciągle żywych dyskusji na temat przyczyn klęski powstania i debat nad wspólną historią .Sprawozdania z pracy szkoły.. Podczas tegorocznej edycji poznaliśmy dzieje bohaterów "Balladyny" Juliusza Słowackiego.. W słubickiej placówce bibliotekarze i czytelnicy mogli zaprezentować swoje ulubione fragmenty .wspólnie z uczniami klas siódmych i ósmych czytaliśmy,, Balladynę" Juliusza Słowackiego..

IX Narodowe czytanie (dużo zdjęć) Ciepłe, słonecznie południe 5 września 2020 r.. Ogród Saski w Warszawie i IX odsłona "Narodowego czytania" - wydarzenia promującego polską literaturę i czytelnictwo, nad którym opiekę roztacza Kancelaria Prezydenta RP, a ...narodowe czytanie 2020 wrz 9, 2020 W sobotę 5 września br. w blisko 3 tys. miejsc w Polsce i za granicą odbyła się głośna lektura dramatu "Balladyny" J. Słowackiego w ramach Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.Za kulisami gwar.

W role lektorów wcielili się w tym roku nasi nauczyciele, pani psycholog, dyrektor szkoły oraz pani wicedyrektor.. Zdradzamy, jak wygląda interpretacja tego wybitnego dzieła romantyzmu w mediach społecznościowych.. Każda szkoła biorąca udział w takim przedsięwzięciu otrzymuje z tej .Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego.. "Balladyna" Juliusza Słowackiego jest w tym roku lekturą Narodowego Czytania, które odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej Może Cię zainteresować Minister Kolarski o Narodowym Czytaniu: Odbędzie się w ok. 3 tys. miejsc W ponad 3000 miejsc na całym świecie czytaliśmy w sobotę "Balladynę".W tegorocznej edycji Narodowego Czytania sięgamy do wybitnego dzieła polskiego romantyzmu - Balladyny Juliusza Słowackiego, dramatu, który powstał na emigracji w 1834 roku, a wydany został pięć lat później w Paryżu.. W tym roku wspólnie czytamy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.. Z tej okazji na scenie głogowskiego teatru zaprezentowane zostaną fragmenty dramatu Słowackiego, a zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Anety Todorczuk, która wykona piosenki Jonasza Kofty.. Nastolatki w białych sukniach i zielonych wiankach szepczą coś między sobą.. Sprawozdanie za okres V - VI 2019..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt