Opowiadanie o dziesięciu skarpetkach

Pobierz

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" to .Wszystkie trzynaście opowiadań, jakie znalazły się w książce Justyny Bednarek, cieszą, bawią, ale i wzruszają.. Polecam .. Jej właścicielka to Nikola, która ma 5 staffików: Mię, Orsona, Osę, Venę i Fado.. 5 książek.. Słyszałam o tej książce wiele dobrego (zostały lekturą szkolną!). Okazuje się ze synek mężczyzny jest bardzo chory.. W domu Mamy i Basi, nazywanej Małą Be, po wyjęciu z pralki często odnajdują się pojedyncze sztuki skarpet.. To bardzo wyluzowana skarpetka.Dziesiąta skarpetka była wesołą skarpetką w czerwone kropeczki.. Autorem książki jest Justyna Bednarek.. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Każda pani domu doskonale wie, że skarpetki są problematycznym elementem garderoby i giną w niewyjaśnionych okolicznościach w praniu.Książka Justyny Bednarek to zbiór krótkich opowieści, z których każda opowiada o przygodach jednej z dziesięciu tytułowych skarpetek.. Gdy znajdzie się na dworze zauważy smutnego mężczyznę.. Wszystko zaczyna się od dziwnych zjawisk w pewnym domu - jego mieszkańcy orientują się bowiem, że podczas prania zawsze znajdują tylko jedną skarpetkę z pary wrzuconej do pralki.Streszczenie "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to właściwie zbiór opowiadań, których bohaterami są tytułowe skarpetki..

Opowiadanie o znikających skarpetkach i ich przygodach bardzo się podobały moim wnukom.

dlatego bardzo chciałam ją z dziećmi poczytać, ale konsekwentnie jej nie kupowałam, bo: a) kiedy "skarpetki" pojawiły się jako nowość na rynku wydawniczym moje dzieci były na nie jeszcze trochę za małe b) rzadko kupuję nowości w okładkowych cenach, najczęściej poluje .Ćwiczenia: NIESAMOWITE PRZYGODY 10 SKARPETEK.. Dziesięć rozdziałów, z których każdy zaskakuje pomysłem, fabułą i otula bezpieczną ciepłą narracją.. Książka ta opowiada o przygodach zaginionych 10 skarpetkach, które ruszając w świat i przeżywają niesamowite przygody.W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania.Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Audiobook - to zabawna książka dla dzieci autorstwa Justyny Bednarek, która jest obowiązkową lekturą w klasach 1-3 .. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to kwintesencja przyjemności czytania.O tej książce czytałam już jakiś czas temu, ale myślałam, że moje dzieci już wyrosły z baśniowych opowieści.. literatura dziecięca / interaktywne, obrazkowe, edukacyjne.. Sprawdzamy znajomość tekstu - Test prawda/fałsz // odp.. Mądra, zabawna i pobudzająca wyobraźnię.. Długo nie wstawałam, leżąc w łóżku i myśląc o jutrzejszym teście z biologii..

Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.

Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły - nic, tylko brać!. "Przeci.. Taka powinna być książka dla dziecka.W opowieściach o brakujących dziesięciu skarpetkach, Bednarek bawi się formami literackimi: to rzucając swoje bohaterki w intrygę czysto kryminalną, to w powieść obyczajową, zakończoną morałem lub szczęśliwym zakończeniem.Nareszcie mamy przygody skarpetek!. Średnia ocena wszystkich książek w cyklu.. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.. Postanowi iść za nim i tak trafia do szpitala.. A to co dalej się dzieje, trudno sobie wręcz wyobrazić.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) AUDIOBOOK (Justyna Bednarek) to bardzo zabawna książka audio dla dzieci, która jest obowiązkową lekturą szkolną w klasach 1-3 szkoły podstawowej.. Uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej uczestniczyli w zajęciach bez butów, ale za to w skarpetkach, a wszystko po to aby przeżyć ,,Niesamowite Przygody dziecięciu skarpetek: czterech prawych i sześciu lewych" Justyny Bednarek.. Kiedy przymusowo musiała siedzieć na stopie Be przy stole tak strasznie się wynudziła, że postanowiła uciec.. Poszła za bardzo smutnym panem i trafiła do szpitala do chorych dzieci..

Mam pośród nich swoją ulubioną, ale nie zdradzę, którą!Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.

Do pralki trafiło dziesięć par skarpetek, ale po jednej z każdej z nich zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach.Bardzo ciekawa jest opowieść o dziesiątek prawej skarpetce białej, w czerwone kropki, należącej do malej Be.. W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania.. "Bajka o dziesięciu skarpetkach" odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni.. Jury wybrało pięć najlepszych.. Od tygodnia o nim wiedziałam, jednak nie miałam ochoty się na niego przygotować.. Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć - śmieje się pisarka.nad wyraz śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de Latour.. Okazuje się, że jest na to wyjaśnienie - skarpetki żyją swoim życiem i mają niesamowite przygody.AUDIOBOOK Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek - Justyna Bednarek (dla Dzieci).. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.. Zbliżała się godzina.nie było, dlatego piszę to opowiadanie, żebyście wiedzieli, jak potoczy się przygoda 11. skarpetki.. Dostała tam niezwykle ważną funkcje :)Opowiadanie dziewiąte poświęcone jest detektywistycznym talentom seledynowej skarpetki (noszonej przez tatę do sandałów..

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) to książka doskonała.

Przynajmniej w domu śladowej Be.Opowiadanie, którego przesłaniem są słowa 'mądry Polak po szkodzie'.. Bardzo się jednak pomyliłam.. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.. Pewnego dnia obudziłam się tak jak zwykle około godziny 7.15.. Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki?. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.. Uczą uniwersalnych prawd.. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)", opowiadają historię, która rozpoczyna się praniem.. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.. "Bajka o dziesięciu skarpetkach" odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni.. Średnia ocena wszystkich książek w cyklu.. Jedenasta skarpetka jest błękitna i ma różowe kropki.. Tylko z pozoru druga część "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" adresowana jest do najmłodszych czytelników.. Mam pośród nich swoją ulubioną, ale nie zdradzę, którą!Jedna bajka przyśniła mu się w całości - była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika.. Czytanie jej to przyjemność bo przygody skarpetek są ciekawe, wciągające i niewiarygodne.. Skarpetka lubiła się bawić najbardziejPonad sto książek dla dzieci walczyło o nominację do nagrody "Przecinek i Kropka".. 7,8 / 10 1 504 ocen.. Dla kogo przeznaczone są "Nowe przygody skarpetek"?. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" zaczyna się od tego, że bardzo rozsądny pan hydraulik wezwany, aby wyjaśnić sprawę znikających skarpet po sprawdzeniu pralki znajduje dziurę w podłodze i informuje dziewczynkę i jej mamę: - Zwiały, cwaniary!. Napisz recenzję o produkcie: Niesamowite przygody dziesięciu .Dziesięć opowieści o zaginionych skarpetkach, w które wsiąkniecie od pierwszych zdań.. Poznaj jedną z nominowanych książek.. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" to lektura sugerowana dla klas 1-3.. Autorką "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) jest Justyna Bednarek, a ilustracje wykonał Daniel de Latour.. Wywiad ze skarpetką - Redagowanie treści na podstawie lektury // odp.Wspaniałe, pełne przygód opowieści o sekretnym życiu skarpetek, które giną w pralce - zjawisko ginących skarpetek rozpozna chyba każda mama, która nie może znaleźć skarpetki do pary po zrobieniu prania.. Lubiła szaleństwa, lubiła ruch, lubiła kiedy coś się działo.. Moje dzieci zachwycone są, gdy im czytam o historiach 10 bohaterów(w tej roli skarpetki)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt