Obliczanie efektywnej powierzchni dachu

Pobierz

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego systemu rynnowego.. Dodatkowo należy uwzględnić fakt, czy dach jest wyposażony w narożniki.. Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu: Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w m2 = (C/2 + B) x długość [[[zdjecie,4242,duze]]]Mar 11, 2021Jak obliczyć powierzchnię dachu?. Jeśli tak, to w przypadku gdy znajdują się one w odległości około 2 m od odpływu, do EDP należy doliczyć 10%.. Efektywną Powierzchnię Dachu, którą system powinien odwodnić.Przy obliczaniu efektywnej powierzchni dachu posługujemy się wzorem:Jeśli zaś nachylenie połaci dachowej przekracza wartość 50 stopni, to efektywna powierzchnia dachu powinna być równa jego zwykłej powierzchni.. Jeśli tak, to w przypadku gdy znajdują się one w odległości około 2 m od odpływu, do EDP należy doliczyć 10%.. Do jej obliczenia będziesz potrzebować trzech wartości: długości dachu (dane A), wysokości, którą mierzysz w pionie od szczytu do zwieńczenia dachu (dane B), szerokości, którą określa się poprzez zmierzenie w poziomie odległości od .Szerokość rynien i średnica rur spustowych zależy od efektywnej powierzchni dachu (EPD) czyli takiej którą trzeba odowodnić.. Przy jego doborze, w zależności od obliczonej efektywnej powierzchni dachu, należy się kierować wydajnością systemu.Wybór odpowiedniej średnicy rury spustowej jest tak samo ważny jak rynny, nieodpowiednie dobranie średnicy może skutkować ich niedroznością podczas obfitszych opadów deszczu..

Aby to zrobić, zmierz długość całego dachu na półce lub kalenicy.

Kalkulator umożliwia obliczenie powierzchni dachowych w wariantach : jednospadowy, dwuspadowy, trzyspadowy, czterospadowy.. W tym celu należy obliczyć tzw.. Dodatkowo należy uwzględnić fakt,.Gdy dach jest płaski, lub ma spadek poniżej 10 stopni, wówczas efektywna powierzchnia dachu równa się po prostu jego powierzchni.. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego systemu rynnowego.. Liczba ta jest podzielona przez 1,1 m, co daje nam 5,45.Jego wielkość wyznacza EPD - czyli efektowna powierzchnia dachu.. Jeśli ta odległość wynosi ponad 2 m wystarczy do powierzchni dachu doliczyć 5%.Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu: Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w mkw. = (C/2 + B) x długość.. Przy jego doborze, w zależności od obliczonej efektywnej powierzchni dachu, należy się kierować wydajnością systemu.Obliczanie Efektywnej Powierzchni Dachu (EPD) Powierzchnia dachu w m 2 = (C/2+B) x długość dachu Jeżeli projekt uwzględnia zastosowanie narożników, zwiększ EPD o następujący procent: 10% przy montażu narożnika do 2m od odpływu 5% powyżej 2m Elementy systemu Sprawdź elementy systemu rynnowego Q STALYO PRO Hak płaski doczołowy Hak nakrokwiowyNov 25, 2021Jeśli zaś nachylenie połci dachowej przekracza wartość 50 stopni, to efektywna powierzchnia dachu powinna być równa jego zwykłej powierzchni..

Wybierz rodzaj dachuzwieńczenia dachu, którą oznaczono literą "C".

Otrzymany z obliczeń wynik pozwoli dobrać odpowiedni rozmiar rynien, niezbędny do właściwego i przede wszystkim efektywnego odprowadzania wody deszczowej.Efektywna szerokość - 1100 mm Ale jeśli wszystko jest jasne z szerokością, pozostaje określić długość dachu, który trzeba będzie przykryć.. Na końcu niezbędne jest także ustalenie długości dachu, żeby wiedzieć jak długie rynny należy zamocować.. Efektywną Powierzchnię Dachu, którą system powinien odwodnić.. a nastepstwem tego przelewanie sie wody przez rynnę i zalewanie elewacji na której jest rura zamontowana.. Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu:Oct 8, 2021Do obliczenia efektywnej powierzchni dachu wystarczy zastosować prosty wzór: powierzchnia dachu w m 2 = (C/2 + B) × długość dachu.. autor: Majsterklepka1231 » 14.08.2017, 09:48 .Wybierając system rynnowy należy upewnić się, czy rynny i rury spustowe odbiorą wodę z powierzchni dachowej naszego budynku.. Przy obliczaniu efektywnej powierzchni dachu posługujemy się wzorem: Proszę mieć na uwadze, że przy .Obliczanie efektywnej powierzchni dachu Wybierając system rynnowy, należy upewnić się czy rynny i rury spustowe odbiorą wodę z powierzchni dachowej naszego budynku.. Jeśli ta odległość wynosi ponad 2 m wystarczy do powierzchni dachu doliczyć 5%.Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu: Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w m 2 = (C/2 + B) x długość..

... - powierzchnia dachu powyzej 135 m2 - przekroj rynny - 180 (zadkosc) ...

Jeśli materiałów będzie zbyt dużo poniesiemy niepotrzebne koszty .Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu: Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w m 2 = (C/2 + B) x długość Dodatkowo należy uwzględnić fakt, czy.Na końcu niezbędne jest także ustalenie długości dachu, żeby wiedzieć jak długie rynny należy zamocować.. Oblicza się ją, stosując poniższy wzór: EPD = (W + H/2) x L (długość dachu ) W - odległość w poziomie od narożnika do kalenicy, H - wysokość dachu, L - długość połaci dachowej w kalenicy Znając już powierzchnię dachu w m², możesz dobrać odpowiednie orynnowanie na podstawie tabeli.W nowoczesnych systemach rynnowych korzysta się z tzw. efektywnej powierzchni dachu (EPD).. Jeśli ta odległość wynosi ponad 2 m wystarczy do powierzchni dachu doliczyć 5%.Posiadając powyższe dane wystarczy korzystać z wzoru na obliczenie efektywnej powierzchni dachu: Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w m 2 = (C/2 + B) x długość.. Dodatkowo należy uwzględnić fakt, czy dach jest wyposażony w narożniki.. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego systemu rynnowego.. Przy jego doborze, w zależności od obliczonej efektywnej powierzchni dachu, należy się kierować poniższymi tabelami.Oct 7, 2020Obliczanie Efektywnej Powierzchni Dachu (EPD) Powierzchnia dachu w m 2 = (C/2+B) x długość dachu Jeżeli projekt uwzględnia zastosowanie narożników, zwiększ EPD o następujący procent: 10% przy montażu narożnika do 2m od odpływu 5% powyżej 2m Elementy systemu Sprawdź elementy systemu rynnowego Q STALYO MIX-PRO Hak płaski doczołowyJeśli zaś nachylenie połaci dachowej przekracza wartość 50 stopni, to efektywna powierzchnia dachu powinna być równa jego zwykłej powierzchni..

W zależności od powierzchni dachu powinniśmy wybrać odpowiedni przekrój rynien i rur spustowych.

Apr 14, 2021Efektywna powierzchnia dachu [EPD] w m2 = (C/2 + B) x długość (kliknij, aby powiększyć) Dodatkowo należy uwzględnić fakt, czy dach jest wyposażony w narożniki.. Na przykład długość wyniesie sześć metrów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt