Ekspansja kolonialna w xix wieku prezentacja

Pobierz

Źródło: Krystian Chariza i zespół, licencja: CC BY 4.0. активно началась после Ekspansja kolonialna rozpoczęła się aktywnie po wielkie odkrycia.Ekspansja kolonialna państw europejskich byłą głównym dochodem kruszców.W tamtych czasach w europie kruszcu było mało dlatego zaczęto szukać nowych złóż co dało by lepszy byt panstwu.Anglia w tamtych czasach była potęgą kolonialną i była najsilniejszym państwem w europie też pod względem.Świat kolonialny pod koniec XIX w.. Tam [na południu] jest znój, głód, łachmany, ulewne deszcze, dezercja i śmierć; tu beztroska i przyjemność.2.. W tym czasie szczególne znaczenie nabrała koncepcja "cywilizacji".. W tej lekcji: ekspansja kolonialna Europejczyków w XVI w., przyczyny ekspansji kolonialnej w XVI w.ekspansja kolonialna Brytyjczyków, z uwzględnieniem Indii i prześledzeniu jak Anglicy wpływali na tradycje Hindusów * początkach różnych ideologii, jak chociażby rasizm, nazizm itd.. Pod koniec XIX w. do państw kolonialnych dołączyły USA i Japonia.. Cesarstwo Niemieckie na przełomie XIX i XX wieku prowadziło politykę, polegająca na utrzymywaniu w zależności gospodarczej niektórych słabo rozwiniętych krajów oraz wykorzystywaniu ich zasobów ludzkich i.Na początkowym etapie kolonialnej ekspansji Europejczycy nie ingerowali w społeczne i polityczne życie podbitych narodów..

Ekspansja kolonialna w XIX wieku.

Kolonie stanowiły dla metropolii źródło surowców i taniej siły roboczej oraz były rynkami zbytu dla gotowych produktów.Oglądaj ten educast i powtarzaj razem z nami: jakie były przyczyny kolonializmu?. Na przełomie XIX i XX w. pojawiły się nowe potęgi ekonomiczne: Niemcy, USA i Japonia.Od lat 50 XIX wieku widoczna jest zdecydowana ekspansja kolonialna Brytyjczyków, którzy podporządkowali sobie Nigerię (), jak również Zanzibar (otrzymany od Niemców, w zamian za wyspę Helgoland, zdobytą w roku 1807).EKSPANSJA KOLONIALNA.. W pierwszej połowie XIX wieku ekspansja kolonialna była podejmowana głównie przez Wielką Brytanię, Francję i Rosję.. Portugalia, Hiszpania, Włochy i Niemcy.. Państwa te znajdowały się już od dłuższego czasu w głębokim kryzysie, widocznym zwłaszcza w Hiszpanii.. Hiszpania na początku XIX wieku posiadała największe imperium kolonialne.. Z czasem przekształciła się w rasę wiodących potęg walczących o dominację nad światem.. KONFLIKTY KOLONIALNE.. miejsca zsyłki przestępców.. Dawało im to różnorakie korzyści, np. bogactwa naturalne, tanią siłę roboczą.Morska ekspansja kolonialna to polityka,zgodnie z którym najbogatsze kraje Starego Świata wymieniły się terytoriami zależnymi na innych kontynentach lub zaludniły je..

Kolonializm w XIX wieku.

Przedmiot: Historia Klasa: II gimnazjum (uczniowie z lekką niepełnosprawnością intelektualną) Czas trwania zajęć: 45 minut Temat: Kolonialna ekspansja europejska w XV i XVI wieku.Ekspansja kolonialna prowadzona przez Europejczyków była skutkiem wielkich odkryć geograficznych.. Słabość władzy centralnej doprowadzała do odrywania się.Na początku XIX wieku niewiele było w Afryce kolonii europejskich.. Protektorat - forma uzależnienia państwa słabszego od silniejszego, w której kraj podległy jest zależny od protektora w polityce Dominium - nazwa określająca stan prawny niektórych kolonii brytyjskich, wprowadzony w XIX w. stosowany w odniesieniu do statusu.4.. Do najważniejszych należał Kraj Przylądkowy na szlaku do Indii, który Wielka W 1881 opanowali Tunezję.. Fragment dokumentu: Ekspansja kolonialna w II połowie XIX i początkach XX wieku.ekspansja kolonialna-1 ostateczna - dokument [*.docx] Źródła i skutki europejskiej ekspansji kolonialnej w XIX w. Agata Sienkiewicz Zespół Szkół im.. Ponad 60% kolonii kontrolowała Wielka Brytania.. Kraj Przylądkowy.Prezentacja na temat: "Kolonializm w XIX-XX wieku"— Zapis prezentacji: 1 Kolonializm w XIX-XX wieku.. szerzenie wiary chrześcijańskiej.. Do największych największych potęg .. Europejska ekspansja kolonialna rozpoczęła się w XV i XVI wieku, u zarania wielkich odkryć geograficznych.Ekspansja kolonialna 1..

Ekspansja kolonialna państw europejskich w XIX wiekuПодробнее.

Swoje wpływy rozszerzyło też kilka innych państw.Pod koniec XIX w. ekspansję kolonialną zaczęła również Rosja zajmując tereny na południe ku Morzu Czarnemu oraz obszary azjatyckie na wschód od Morza Kaspijskiego.. Jednak w latach niemal wszystkie hiszpańskie kolonie w Ameryce zdobyły niepodległość.rynek zbytu.. Przyczyny ekspansji kolonialnej: § w XIX w. znacznie wzrosła liczba ludności.. b. wynalezienie chininy (leku na malarię) przyczyniło się do zintensyfikowania europejskiej ekspansji w Europie.Ekspansja kolonialna w II połowie XIX i początkach XX wieku.doc.Przyczyny ekonomiczne: Potrzeba zdobywania nowych ziem, bogactw naturalnych i rynków zbytu dla towarów, dążenie do opanowania szlaków handlowych, konieczność pozyskiwania taniej siły roboczej, polityka kolonialna kompanii handlowych, plantatorów i przemysłowców.Pobierz cały dokument wypracowania.72.ekspansja.kolonialna.w.ii.doc Rozmiar 38 KB.. Dalsza ekspansja Francji w Afryce północnej zmierzała do opanowania Maroka, którym zainteresowane były także Niemcy.Pojęcie kolonializmu wiąże się już z odkryciami geograficznymi, kiedy to Hiszpanie i Portugalczycy zaczęli tworzyć pierwsze kolonie na nowo odkrytych terytoriach..

Wymagania wstępne.test > Ekspansja kolonialna.

Imperium kolonialne Wielkiej Brytanii w epoce wiktoriańskiej.. Początki kolonizacji Nowego Świata Celem podróży prócz bogactw była też chęć kolonizacji Podróżnicy płynęli z myślą o Ekspansja kolonialna Przyjaciele i kamraci!. Jakie państwa brały udział w procesie podboju krajów słabo rozwiniętych?W XIX wieku rozpoczęła się kolejna rywalizacja mocarstw o tereny zamorskie, w wyniku której powstały imperia kolonialne Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Europa rozpoczęła wiek XIX epoką napoleońską a zakończył.NOTATKA : W XIX wieku rozpoczęła się ekspansja kolonialna państw europejskich.. które wyłoniły się z kolonializmu XIX-wiecznego * stosunki europejskie pomiędzy państwami kolonialnymi, na które.. a. fundamenty angielskiej dominacji na świecie.. KolonializmПодробнее.Ekspansja kolonialna w XIX wieku historia dział świat drugiej połowie xix temat trzeci: ekspansja kolonialna xix wieku przyczyny ekspansji kolonialnej Historia "Poznać przeszłość 3", "Ekspansja kolonialna w XIX wieku".Ekspansja kolonialna na morzu jest polityką, zgodnie z którą najbogatsze kraje Starego Świata handlują z terytoriami zależnymi na innych kontynentach lub rozliczają je..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt