Początki islamu prezentacja multimedialna

Pobierz

W pliku znajduje się propozycja organizacji Dnia Świętych w szkole: wprowadzenie do uroczystości, ogłoszenie do zamieszczenia w pokoju nauczycielskim, ogłoszenie dla uczniów, wizerunki świętych prezentowanych w danym dniu oraz dyplomy dla każdej klasy.Wielu z Was świetnie posługuje się technologią informacyjną, wykorzystajmy to na zajęciach historii.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Cypr Prezentacja.. Polska w okresie rozbicia dzielnicowego 7.. Głosiło ono odrodzenie tradycyjnego islamu oraz przekonywało swych zwolenników, że religia muzułmańska może stać się podstawą społeczeństwa we współczesnym świecie.Plik poczatki islamu prezentacja multimedialna.pdf na koncie użytkownika nippya7x • Data dodania: 29 wrz 2017.. Bizancjum: starożytne miasto greckie nad Bosforem, Które w 330 Konstantyn Wielki nazwał Konstantynopolem.. Pytania i odpowiedzi do mapy - plik pdf.. Jego twórcą był Mahomet (570-632), bogaty kupiec.301 Moved Permanently.. Prezentacje multimedialne przygotowuję do moich lekcji, są więc uzupełniane moim wykładem.. osiagniec antycznych mieli Arabowie?Plik Arabowie i swiat islamu.pptx na koncie uzytkownika bouddicea folder Prezentacje multimedialne - historia cz. I.. Początki państwa polskiego 6.. Pobierz.. Sztuka arabska.. Sami dowiedzą się wielu nowych rzeczy i uatrakcyjnią zajęcia swoim koleżankom i kolegom z klasy..

"czytanie") - święta księga islamu.

5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: kon.kub napisano 13.05.2014 16:59. zgłoś do usunięcia.Prezentacja; Film o wczesnej historii chrześcijaństwa; Kalendarz; Mapa; Test; KontaktBiskup Konstantynopola zwany patryjarchą głową kościoła Bizantyjskiego.. TECHNIKA: .. Projekt geograficzny indywidualny - Wybrane państwo w Europie - prezentacja multimedialna lub plakat ( położenie państwa, stolica, flaga, klimat, obiekty turystyczne, ciekawostki ) .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Meczet w Kruszynianach Koran w meczecie w Bohonikach.. Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na podbitych terenach imperium arabskiego.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Początki dwudziestowiecznego islamskiego ruchu fundamentalistycznego związane są z powstałym w 1928 w Egipcie Stowarzyszeniem Braci Muzułmanów.. Na końcu każdego rozdziału umieszczam tzw. "lekcję powtórzeniową" z wiedzy - zestawienie dat, nazwisk, pojęć, rzeczy oczywistych, o które ja i każdy inny nauczyciel może zapytać.6..

Wymień główne założenia islamu.

swieta ksiega islamu, - meczet - muzulmanska swiatynia, -dzihad - szerzenie wiary poprzez wojne .Fundacja OpokaWykłady często wykraczają poza podręcznik.. Należą do nich: 1) podbój militarny; 2) handel oraz 3) działalność ruchów i bractw mistycznych.. Polska pod panowaniem Bolesława Chrobrego 6.. Konstantynopol miejsce spotkania wschodu i zachodu.. Organizacja państwa pierwszych Piastów 7.. Sala modlitw dla mężczyzn.Islam pozostawał jednak religią mas, stając się niekiedy hasłem antyeuropejskich rebelii (np. powstanie Mahdiego w Sudanie, ).. Data dodania: 16 sie 2010.. Zaistniał dopiero w VI wieku po Chrystusie i stworzył prężną muzułmańską cywilizację.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.. Proponuję, aby chętni przygotowali na lekcje prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.. ZASADY PRZYGOTOWANIA PREZENTACJI (dla wszystkich klas)kartkówka arabowie i początki islamu.pdf (22 KB) Pobierz.. Opisz ekspansję Arabów w VII-VIII wieku.. Ojczyzną Arabów jest półwysep Arabski - klimat wśród ziemnomorski na wybrzeżach w .WYDARZENIA W EUROPIE 476 - upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego 507 - bitwa pod Poitiers 622 - początek islamu - ucieczka Mahometa z Mekki do Medyny 754 - powstaje Państwo Kościelne 800 - koronacja Karola Wielkiego na cesarza w Rzymie 843 - traktat w Verdun 865 - misja Cyryla i Metodego na Morawach 1054 - schizma wschodnia - I krucjata, powstanie Królestwa Jerozolimskiego - wojna stuletnia 1348 - powstanie uniwersytetu Karola w Pradze 1415 .Uczniowie na prośbę Jezusa dokonują wyjątkowego połowu..

W zeszycie ćwiczeń uzupełnić cały temat ,,Arabowie i początki islamu".

Kryzys państwa pierwszych Piastów 6.. Polska pod panowaniem Bolesława III Krzywoustego 6.. Zjednoczenie Polski po rozbiciu dzielnicowym 7.. Islam jest najmłodszą z religii.. Dodany 02-06-2022 przez: justyna.sara .. ARABOWIE.. Wzrost liczby muzułmanów następował stopniowo, aczkolwiek trudno w tym procesie wskazać na zaplanowaną islamizację.Materiały dla grup - plik pdf.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Krótka historia islamu.. 9. karta pracy - plik pdf | plik doc. 9. karta pracy dla dzieci z trudnościami w nauce - plik pdf | plik doc. Wojna Bolesława Krzywoustego z Niemcami [Temat dodatkowy] Schemat drzewa decyzyjnego - plik pdf.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Scharakteryzuj politykę Arabów wobec podbijanych ludów i wyznawców innych religii.. Jan 18, 2022Świętą księgą islamu jest Koran Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem (uznanie starego testamentu) Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina oraz sześć filarów wiary..

Wyjaśnij, na czym polegała rola Arabów w przekazywaniu kultury Greków i Rzymian.Historia i kultura islamu.

Prezentacje podzielone są na kategorię aby łatwiej .Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów w dziedzinie nauki.. Arabeski widoczne na podstawce pod Koran.. Za ostatniego proroka islam uznaje Mahometa Ortodoksyjny islam dzieli się na 3 główne odłamy: sunnicki, szyicki i charydżycki.Przedstaw początki islamu i kolejne etapy życia Mahometa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt