Przygotowanie stanowiska pracy do strzyżenia

Pobierz

Strzyżenie męskie jest .Narzędzia do strzyżenia włosów 7 4.1.1. Rozpoznawanie struktury, stanu włosów i skóry głowy - diagnoza.. Kolejno następują po sobie: 1) ocena wyglądu klienta - sylwetki, proporcji, kształtu głowy, charakteru, 2) ocena stanu skóry głowy i stanu włosów klienta - czy skóra nie wykazuje zmianPodczas wykonywania strzyżenia przeprowadza się kolejno: - separację poziomą, - wybór pasma pamięci na karku, - strzyżenie kolejnych równoległych pasm, postępując ku górze głowy - wyczesanie i strzyżenie pasm nad uchem, - kontrola długości i korekta.. Poradnik ten zawiera: 1.. Wykorzystanie narzędzi alternatywnych podczas golenia i konturowania - kontura, shaver.. Techniki fryzjerskie (330 godz.) Pielęgnacja włosów i skóry głowy Ondulowanie włosów Strzyżenie włosów Zmiana koloru włosów Układanie, przedłużanie i zagęszczanie włosówrodzaje sierści i dobór odpowiedniej pielęgnacji na przykładzie wielu ras kosmetyki i preparaty używane w salonie groomerskim kąpiel, suszenie, czesanie i strzyżenie psów korekcja pazurów i czyszczenie uszu standardy i techniki wykonywania fryzur, dobór odpowiedniej fryzurystrzyżenie- korekta Przygotowanie psa do zabiegu kosmetycznego a. uspokajanie b. przygotowanie miejsca oczekiwania c. przygotowanie stanowiska d. przygotowanie do kąpieli e. przygotowanie miejsca pracy Trymowanie Kąpiele Suszenie Czesanie Strzyżenie Czyszczenie uszu i obcinanie paznokciObowiązkiem pracodawcy w zakresie BHP jest m.in. odpowiednia organizacja stanowisk pracy zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Pracy oraz Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ..

Przygotowanie stanowiska pracy i klientki 4.

Wyposażenie stanowiska pracy: − karta ćwiczenia, − długopis,WDIAGNOZIE FRYZJER BIERZE POD UWAGĘ: - KIERUNKI POROSTU WŁOSÓW, - GATUNEK I STRUKTURĘ WŁOSÓW, - KSZTAŁT GŁOWY I TWARZY, - OBJĘTOŚĆ WŁOSÓW, - KOLOR I TONACJĘ WŁOSÓW, -LINIE BAZOWE I KĄTY W STRZYŻENIU,- SEPARACJĘ WŁOSÓW, - TECHNIKI STRZYŻEŃ, - POSZCZEGÓLNE ELEMENTY GŁOWY I TWARZY KLIENTA :NOS, USZY CZOŁO, USTA.1.. Wyjaśnienie znaczenia zmiany w życiu człowieka - wykazać się kreatywnością w sytuacji problemowej.. ), 2) uzupełnić zdania, 3) porównać swoje odpowiedzi z odpowiedziami opracowanymi przez koleżanki/kolegów, 4) zaprezentować wykonane ćwiczenie.. 6.- przygotować stanowisko pracy do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, zgodnie z wymaganiami ergonomii, - przygotować klienta do zabiegu pielęgnacyjnego, - zastosować środki ochrony indywidualnej, - rozpoznać strukturę włosów i stan skóry głowy klienta, - rozpoznać zmiany chorobowe i uszkodzenia włosów,4.1.. Cele kształcenia tej jednostki modułowej.. · stosownie do rodzaju wykonywanych na nich czynności oraz .Przygotowanie stanowiska pracy 0-5 Przygotowanie stanowiska pracy 0-5 Przygotowanie stanowiska pracy 0-5 2 Zachowanie czasu 20 min 0-5 Zachowanie czasu 20 min 0-5 Zachowanie czasu 25 min 0-5 Zachowanie czasu 15 min 0-5 Zachowanie czasu 30 min 0-5 3 Ilość technik (min 2 techniki) 0-10 Łączenie fal w całą fryzurę 0-15 Pierścienie płaskie .bhp i przygotowanie stanowiska pracy przygotowanie do zabiegu omówienie rasy psa i zabiegu behawiorystka zwierząt techniki pielęgnacji, strzyżenia, degażowania, trymowania praca maszynką Dokumenty po ukończeniu kursu strzyżenia psów: zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku MEN certyfikat ukończenia szkolenia/kursuPrzykładowy list motywacyjny dla fryzjera..

Przygotowanie stanowiska pracy 4.1.1.

Stała się podstawową techniką w strzyżeniu fryzur męskich i damskich.Prawidłowo przygotowane stanowisko pracy zapewni bezpieczną i racjonalną pracę.. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych.. Prawie każda mała dziewczynka marzy o tym, aby w przyszłości zostać fryzjerką.. Strzyżenie 5.. W tym elemencie pracy, zdający powinni opracować wykaz narzędzi, przyborów, środków do dezynfekcji, bielizny ochronnej potrzebnych do wykonania usługi strzyżenia, koloryzacji i formowania fryzury.. Koloryzacja 6.. Konsultacja z klientem 3.. Przygotowanie klienta do strzyżenia Przygotowując klienta do zabiegu strzyżenia należy wykonać szereg czynności.. W czasie zamknięcia salonów fryzjerskich wiele osób próbowało własnych sił, ale efekty domowego strzyżenia nie zawsze były zadowalające.. Radzenie sobie ze stresem.. Trwała ondulacja jest zabiegiem wykonywanym na dwóch stanowiskach pracy: myjce fryzjerskiej i konsoli.- wykonywanie indywidualnie kolejnych czynności według planu pracy od diagnozy i mycia włosów, strzyżenia do określonej linii fryzury, modelowania włosów zgodnie zadaniem, do czynności higieniczno-porządkowych po wykonaniu zadania..

Jak powinny być urządzone stanowiska pracy.

Materiał nauczania 7 4.1.2.. Wymagania wstępne, czyli wykaz niezbędnych umiejętności i wiedzy, które powinieneś mieć opanowane, aby przystąpić do realizacji tej jednostki modułowej.. Dezynfekcja Przebieg technologiczny wykonania zabiegów fryzjerskich Przed przystąpieniem do wykonania zadania należy założyć fartuch zabrudzeniem.Są to :palcowanie, cieniowanie.. Pytania sprawdzające 8 .. .Z4.01.. Modelowanie 7.. Palcowanie: tzw> "technika prostego cięcia".. Wykonywanie ćwiczeń na główkach i modelach ; Moduł 4 : Pielęgnacja i stylizacja zarostu, włosów - 45 godzinochronnej niezbędnych do wykonania zabiegów fryzjerskich z podziałem na wyżej wymienione grupy.. Cele kształcenia tej jednostki modułowej.. Podstawy fryzjerstwa (90 godz.) Bezpieczeństwo i higiena w pracy fryzjera Wstęp do fryzjerstwa Aspekty biologiczno - chemiczne we fryzjerstwie 2.. - nauczyciel cały czas nadzoruje przebieg wykonywanej pracy uczniów,Jeżeli jest to praca prosta, rutynowa, o zautomatyzowanym toku, wymagająca stałej łączności między stanowiskami, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie pomieszczenie wielkoprzestrzenne - najlepiej, w miarę komplikacji zadań, podzielone na strefy pracy grupowej, czy boksy biurowe.Plan pracy 1.. .1) zapoznać się z czynnościami przygotowawczymi do wykonania strzyżenia włosów (materiał nauczania 4.1.1..

7 7 1.3 Narzędzia, przybory i aparaty do strzyżenia włosów .

Niestrudzenie czesze swoje lalki, niejednokrotnie obcinając im włosy w nadziei, że odrosną.. Na stanowisku należy zgromadzić sprzęt fryzjerski niezbędny do wykonania usługi.. * uzupełniające: pozwalają kształtować objętość, elementy fryzury i jej teksturę.. Stąd też przygotowaliśmy poradnik, który pomoże ci obciąć włosy maszynką w prosty i skuteczny sposób.. Na stanowisku należy zgromadzić sprzęt fryzjerski niezbędny do wykonania usługi.. Fryzjer to bardzo popularny zawód.Podstawowe informacje o pracy brzytwą, kierunki golenia, przygotowanie stanowiska pracy do golenia, zasady higieny podczas golenia.. 3.Przygotowanie naszego stanowiska pracy jest jedną z najważniejszych rzeczy o której zawsze musimy pamiętać przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu.. Trwała ondulacja jest zabiegiem wykonywanym na dwóch stanowiskach pracy: myjce fryzjerskiej i konsoli.Pandemia i związany z nią lockdown pokazały, jak duże znaczenie w naszym życiu ma dobry fryzjer.. Są to: degażowanie, teksturowanie, efilowanie.. Materiał nauczania umożliwiający samodzielne przygotowanie się do wykonania ćwiczeń i .Przygotowanie stanowiska pracy do modelowania pianka elastycznie utrwalająca grzebień do rozczesywania włosów z grubo rozstawionymi zębami grzebień ze.. menu profil .. 84% Projekt realizacji prac obejmujący wykonanie półtrwałej koloryzacji, strzyżenia i modelowania fryzury zgodnej z załączonym zdjęciem klientki.Nazwa działu programowego 1.. Jednak nie każda mała dziewczynka wyrasta z takich marzeń i pasji .. Strzyżenie krótkie o jednakowej długości (5-10 cm) przybiera formę okrągłą, zgodną z linią głowy.- przygotować stanowisko pracy do strzyżenia włosów zgodnie z wymaganiami ergonomii, - przygotować klienta do strzyżenia włosów, - zastosować przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, - scharakteryzować techniki strzyżenia włosów, - wykonać strzyżenie męskie,Pomoże Ci zorganizować stanowiska pracy do wykonywania zabiegów strzyżenia włosów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt