Awantura o basię wolne lektury

Pobierz

Sprawdzamy znajomość tekstu - Chronologia wydarzeń // odp.. 125, tel: (22) 621-30-17, e-mail: Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. Kornel Makuszyński "Awantura o Basię" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online.. Zbiór bajek epigramatycznych autorstwa Ignacego Krasickiego.. Lektura Szkolna MP3 - AWANTURA O BASIĘ - Kornel Makuszyński - Jeden z najważniejszych tytułów polskiej literatury dziecięcej.- Ta pogodna i pełna wzruszających zdarzeń i niezwykłego humoru historia napisana w 1936 Roku doczekała się dwóch wspaniałych ekranizacji.. Kornel Makuszyński.. "Awantura o Basię" - streszczenie szczegółowe, 1 Na stacji PKP w małym, dziesięciotysięcznym miasteczku, po dwóch godzinach jazdy zatrzymał się pociąg zmierzający do Warszawy.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. Już od kilkudziesięciu lat niezmiennie porusza nas historia przesympatycznej dziewczynki, w której niespełna pięcioletnim życiu smutek miesza się z radością.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów.. "Awantura o Basię" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Największa tragedia dziecka, jaką jest śmierć matki, staje się w życiu Basi początkiem drogi, na której szczęśliwie spotyka ludzi wielkiego serca..

Streszczenie lektury.

Zaginęła dziewczynka!Ignacy Krasicki, Bajki i przypowieści, Chart i kotka.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Książka powstała w 1936 roku, natomiast opublikowana została rok później.. AWANTURA O BASIĘ (LEKTURA SZKOLNA MP3) - AUDIOBOOK do słuchania (Kornel Makuszyński).. Pobierz pełną wersję tego AUDIOBOOKA: Więc.Awantura o Basię (audiobook CD) Audiobooki Dla młodzieży.. Książka powstała w 1936 roku, natomiast opublikowana została rok później.. Opowiadanie o losach osieroconej dziewczynki to jedna z najsłynniejszych książek autora, która dedykowana jest dzieciom.Data dodania do LitRes: 24 września 2019.. Więcej informacji.. Pobierz pełną wersję tego AUDIOBOOKA (Download): .Obsada: Franciszek Pi.AWANTURA O BASIĘ (LEKTURA SZKOLNA MP3) - AUDIOBOOK (Kornel Makuszyński)..

Streszczenie lektury 1.Test zawiera 15 pytań.

Spis treści.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Powieść autorstwa Kornela Makuszyńskiego ukazała się w roku 1937.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Ćwiczenia: AWANTURA O BASIĘ.. Pokaż w pełnym wymiarze.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92 lok.. "Awantura o Basię" to powieść napisana przez Kornela Makuszyńskiego.. Największa tragedia dziecka, jaką jest śmierć matki, staje się w życiu Basi początkiem drogi, na której szczęśliwie spotyka ludzi wielkiego serca.. Książka została dwukrotnie sfilmowana oraz na jej podstawie powstał serial telewizyjny.. Szatan z siódmej klasy.. Książka została dwukrotnie sfilmowana oraz na jej podstawie powstał serial telewizyjny.. Autorem książki jest Kornel Makuszyński.. -39% 12,16 zł 19,90 zł.. Wydawca: Nasza Księgarnia.. Większosć z nich to utwory oryginalne, ale część wzorowana była na bajkach starożytnych i orientalnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt