Past simple pytania i krótkie odpowiedzi zakreśl właściwą formę

Pobierz

Klasa 4 Angielski.. Past simple - questions Porządkowanie.. they were Do tworzenia pytań i przeczeń nie potrzebujemy operatora.1 Popatrz na obrazki i zakreśl właściwą formę.. Yes,W każdym zdaniu zakreśl właściwą formę czasownika 1. .. 1 Uzupełnij zdania czasownikiem be w przeczącej formie czasu past simple.. Aby odpowiedzieć na pytanie z czasownikiem was/were, możemy użyć krótkich odpowiedzi.Unit 6 - to be - Past Simple NAME ……………………………………… …./20 1 Zakreśl właściwą formę.. To be - zdania, pytania, przeczenia Brakujące słowo.. Nie używamy wtedy czasownika.. wg Agnieszkakt.. !UWAGA!. Opis gramatyki: Past Simple - zastosowanie.. Kiedy przyjechaliśmy na plażę, świeciło słońce, a ludzie się opalali.Quiz sprawdzający znajomość tworzenia pytań w czasie Past Simple.. W tym czasie także pojawia się pomocniczy operator, za pomocą którego tworzymy pytania i przeczenia - tym razem jest to słówko did.. Interaktywne ćwiczenia - odpowiedzi na końcu po rozwiązaniu testu.. Uzupełnij zdania.. zdania przeczące I, he, she, it WASN'T [łozynt] we, you, they WEREN'T [łerent] .. 5 Zakreśl właściwą formę.. Użyj przymiotników w nawiasach w stopniu wyższym lub najwyższym.Czas Present Simple Zdania oznajmujące, pytające i przeczące.. 1 .Na podstawie informacji zawartych w nagraniu w zdaniach 1-3 z podanych odpowiedzi wybierz właściwą.. wg Motywujacyanglista..

Napisz pytania i krótkie odpowiedzi.

Wyślij.. Present simple Przeczenia Forma pełna Forma skrócona I do not sing.. Quiz - Present Simple - Pytania (to be) Quiz - tworzenie pytań w czasie Present Simple - poziom podstawowy.. Pytania należy uzupełnić czasownikami w czasie Past Simple.Tworzymy je w następujący sposób: Odpowiedź na zadanie z Team Up Plus V. Practise Book.. Ostatecznie należy wykazać się umiejętnością poprawnego tłumaczenia zdań z języka polskiego na angielski.poziom ćwiczenia: elementary.. Angielski Past Simple.Porządkowanie.. Dobra wiadomość: Operator jest identyczny we wszystkich osobach :) Pytanie tworzymy wstawiając did przed podmiot zdania a czasownik.. wraca do pierwszej formy!Aby utworzyć formę przeszłą do takich czasowników dodajemy tylko końcówkę -ed .. Aby utworzyć pytanie w czasie Past Simple, podobnie jak w czasie Present Simple, .. krótkie odpowiedzi.. Podobnie jak w czasie Present Simple, czasownik "TO BE" (być) ma różne formy dla poszczególnych osób.. Klasa 4 Angielski Macmillan.. 2 Napisz pytania i krótkie odpowiedzi z czasownikiem be w czasie past simple.Zdania twierdzące w czasie Past Simple z czasownikiem TO BE.. Junior Explorer 4 "To be" - wstaw odpowiednią formę (przeczenia, pytania i twierdzenia) Test.Stosujemy natomiast czasownik z końcówką -ed lub II formę bezpośrednio po who.. Uwaga!. Wybierz właściwą formę czasownika, aby utworzyć zdania..

... 12 Napisz krótkie odpowiedzi na pytania.

Zakreśl właściwą formę.. W tym przypadku nie istnieje forma skrócona.. to be - twierdzenia, przeczenia, pytania Koło fortuny.. W krótkich odpowiedziach stosujemy tylko formy do, does, don't i doesn't.. Wyślij.. Odmieniamy go następująco w czasie Simple Past: I was.. W tym przypadku są to formy "WAS" oraz "WERE".. …./5 1 We was / were at home yesterday.Najpierw należy opanować drugą formę czasowników nieregularnych, tak aby można było swobodnie budować zdania twierdzące w czasie Past Simple.. Następnie można przejść do układania zdań przeczących i pytań.. 1 (Dopisz formę przeszłą czasowników), 2 (Zakreśl poprawne słowo) i 3 (Wpisz odpowiednią formę czasowników) str. 32.Odmiana czasownika be - być w czasie przeszłym (past simple).. Używamy zawsze formy pełnej.. 1 Ułóż pytania z podanych wyrazów i wyrażeń.. Uzupełnij zdania właściwą formą czasowników w czasie Present Simple.. Krótkie pytania i odpowiedzi w czasie Past Simple tworzymy następująco: Twierdzące:14. zastosowanie.. Pytania i krótkie odpowiedzi Pytania Krótkie odpowiedzi Twierdzenia Przeczenia Can I dance?. Wyjątkiem jest czasownik "to be".. Zakreśl literę a, B lub C. ćwiczenia.. Wybierz właściwą formę czasownika Present simple; Rutynowe czynności; to be wybór poprawej formy past simple;Czasu Past Continuous używamy do opisania sytuacji w tle, scenerii jakiegoś wydarzenia z przeszłości..

at school yesterday.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zakreśl właściwą formę.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt