Scenariusze lekcji z ortografii

Pobierz

Uczniowie szukają ich w słowniku, uzupełniają kolorem i układają w kolejności alfabetycznej.. Polecam ćwiczenia utrwalające znajomość wybranych reguł ortograficznych, dotyczących pisowni "u" I "ó".. (Dzieci wykorzystują wyrazy z wybieranki matematycznej.). Przykładowy scenariusz zajęć 10.. - wróbel 5.zgodnie z zasadami "Ortofrajdy".. Scenariusz zajęć utrwalających pisownię wyrazów z "u" i "ó", przeprowadzonych z wykorzystaniem kart "Ortografia z mrówką i borówką".. Przedstawienie celu zajęć i zapis tematu.Ja lubię dawać uczniom gotowe trójkąty do ułożenia gwiazdy.. Ta liczba stale się zwiększa.. Dowiesz się, jakie wartości odżywcze ma chleb.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Po wspólnej korekcie, tańczą w parach przy piosence.. Bardzo boi się wszystkiego.. Proponuję konspekty lekcji ortografii w klasie piątej "Ortograficzne potyczki".. A zimą w beczce leży kiszony.. Nauka o języku i ortografia.. Zabawa ze słownikiem ortograficznym - Nauczyciel rozdaje pojedyncze karteczki, na których są wyrazy z okienkami.. Wykonasz ćwiczenia ortograficzne.. Przedmiot: Język polski - kl. V (jedna jednostka lekcyjna) Temat: Ortograficzne przygody z "rz" i "ż".. Straszne skutki oglądania telewizji - rady dla czytających.ułoży zdania zgodnie z etapami powstawania chleba; wykona ćwiczenia ortograficzne; wypowiada się na temat pracy związanej z wytwarzaniem chleba..

Zapisuje temat lekcji na tablicy.

Ciche czytanie ze zrozumieniem w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w tekście.. - ogórek 2.. Sprawy organizacyjne (sprawdzenie obecności, wpisy do dziennika).. Cel ogólny: - utrwalenie zasad pisowni wyrazów z "rz" i "ż" Cele operacyjne (uczeń): - rozwiązuje zaszyfrowaną informację - przypomina zasady pisowni wyrazów z "rz" i "ż".1.Odgadywanie tematu lekcji - gra w "fanty".. technologii, przyrody, matematyki, sztuki,przedsiębiorczości i techniki.Multibook Słowa z uśmiechem.. Pytanie kluczowe: Kiedy żółta żaba, z zielono- różową różą w gębie, może zjadać czarny chleb?. Hasło na tablicy w postaci kresek: jeden myślnik - jedna litera.. Praca z tekstem Uczniowie otrzymują tekst wiersza- zagadki.. Część główna I Nauczyciel dzieli uczniów na grupy.-karteczki z poleceniami, słowniki ortograficzne, plansze, rebusy Przebieg zajęć: I.. Odgadywanie hasła.Na dzisiejszej lekcji utrwalisz poznane zasady ortograficzne poprzez wykorzystanie poznanych metod uczenia się.. Może być realizowany w klasie II lub III.. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach Cele zajęć: - utrwalenie zasad ortograficznych w formie ćwiczeń praktycznych dotyczących pisowni: * wielką i małą literą * wyrazów z ó, u, rz, ż, ch i h * ę i ą w czasownikach czasu przeszłego .-praca z całym zespołem Pomoce niezbędne do przeprowadzenia lekcji: - ksera ćwiczeń (zał..

Scenariusz lekcji: Czas teraźniejszy czasowników.

Lekcja 20: "Kto ma pilota, ten ma władzę".. nr 1) -kartoniki z wypisanymi wyrazami -słowniki ortograficzne (przyniesione przez uczniów) Posted in KONSPEKTY LEKCJI (SCENARIUSZE LEKCJI) JĘZYKA POLSKIEGO | Tagged ćwiczenia ortograficzne, konspekt lekcji ortografia, ortografia szkoła podstawowaszczęśliwy dorożkarz - nauczyciel sam wykonuje ćwiczenie i instruuje uczniów: siedząc na krześle, rozsuńcie kolana, stopy postawcie płasko na podłodze, przedramiona oprzyjcie na udach, tak aby dłonie zwisały miedzy kolanami.. Możesz wybrać jeden projekt z różnych dziedzin nauki m.in. z nowych.. Temat: Utrwalamy pisownię w zakresie trudności ortograficznych - wyrazy z "rz".Uczniowie podają swoje propozycje, po czym jeden z nich odczytuje z tablicy wierszyk: "Ortografia nasza jest co nieco trudna, ale za to wierzcie, nie jest taka nudna".. Moje dochody, wydatki, oszczędności.. Pytanie kluczowe:Na portalu ePedagogika.pl zamieściliśmy już kilkadziesiąt kart pracy zawierających ćwiczenia ortograficzne dla dzieci i młodzieży.. Cele dla ucznia: Poznasz etapy powstawania chleba.. Omówione reguły rozkładam, zapisane na specjalnych kartonikach, na .Wieszam na tablicy rysunki zwierząt i pytam się uczniów o to, jaki związek mają obrazki, które powiesiłam z ortografią - bo właśnie ortografią zajmiemy się na tej lekcji..

Nawiązanie do tematu ostatniej lekcji.

Waszym zdaniem będzie podanie litery, jeśli traficie, wpiszę ją w odpowiednim miejscu, jeśli nie - uczeń daje fanta.. Przykładowy scenariusz zajęć 9.. W celu dzielenia się wiedzą i doświadczeniami z innymi nauczycielami współpracującymi w międzyszkolnej sieci współpracy dotyczącej wykorzystania TIK na lekcjach ,nauczyciel klasy II Szkoły Podstawowej im.. - królik 3.. Zajęcia rozpoczynam od przypomnienia zasad ortograficznych, zgodnie z którymi zapisujemy głoskę "u" lub "ó".. Sprawdzam przygotowanie do lekcji (uczniowie mieli przynieść słowniki ortograficzne).1.Temat lekcji: Ortograficzne zmagania z "Bólem zębów" - powtarzamy i utrwalamy zasady pisowni wyrazów z ó, u, rz, ż, ch, h. Cele - cel ogólny: utrwalenie i uzupełnienie wiadomości z zakresu ortografii, powtórzenie zasad pisowni; uczeń potrafi wskazać w tekście wyrazy ilustrujące regułę ortograficzną;Scenariusz lekcji języka polskiego dla klasy 4 W labiryncie ortografii pisownia wielką literą państw, regionów, miast, dzielnic i wsi oraz ich mieszkańców Lekcja ma na celu przedstawienie i utrwalenie zasad pisowni państw, regionów, miast, dzielnic, wsi oraz ich mieszkańców.Zakręty ortografii- scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w kl. IV-VIII Opracowała: Dorota Bukowska Szkoła Podstawowa im..

"Jest w majówce i w podróży.Scenariusz lekcji otwartej.

Zmieniajcie parametry i mierzcie długości drogi przebytej przez Codey Rocky, a lekcja z .wyrazów z "ó" zasady ortograficzne uzasadniające ich pisownię, - zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy wyłoży wszystkie swoje karty 28 kart domina ortograficznego 4 Tworzenie wyrazów z "ó" niewymiennym - Doskonalenie funkcji wzrokowej w zakresie analizy i syntezy, - ćwiczenie słuchu fonematycznego,Scenariusz lekcji: Słownik ortograficzny.. Maciej Wojtyszko, Bolek i Lolek.. Przykładowy scenariusz zajęć 7.. Zabawa "Kolorowe klocki".Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. WPROWADZENIE 1.. Następnie daję im puste Trimino, aby sami uzupełnili lub tworzyli na laptopach.. Typ pliku.. W załączniku do tego scenariusza lekcji znaleźć można puste Trimino do własnego wykorzystania.. Codey Rocky i pomiary długości.. Latem w ogrodzie wyrósł zielony.. Edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji dla szkoły .Uniwersytet Dzieci w Klasie to nie tylko scenariusze lekcji, ale także bezpłatne projekty edukacyjne, które zrealizujesz z uczniami z klas I-VIII przez cały rok szkolny!. Nazwa.. Dwa silniki Codey Rocky mogą napędzać go z różną mocą, w określonym czasie - to świetna okazja by sprawdzić, jak daleko może pojechać robot!. Podobny do zająca, ma miękkie futerko i lubi jarzyny.. Przykładowy scenariusz zajęć 12.. Proszę kilku uczniów o podpisanie rysunków.. - to ćwiczenie, które łączy ortografię i pisanie opowiadania.. Przykładowy scenariusz zajęć 8.. Autor : mgr Lucyna Bujak Przedmiot / rodzaj .Scenariusze Codey Rocky.. Proponowane karty pracy nie dotyczą żadnego konkretnego tematu, dlatego można korzystać z nich przez cały rok szkolny.. Doskonale sprawdzą się również podczas pracy .PRZYKLADY DOBRYCH PRAKTYK - SCENARIUSZ LEKCJI W KLASIE II.. Szary, mały ptaszek.. Temat cyklu: " Ortograficzne potyczki"- pisownia wyrazów z "ó" i "u .Przykładowy scenariusz zajęć 6.. Marcina Bielskiego w Białej opracował i zamieszcza scenariusz lekcji.. Przykładowy scenariusz zajęć 11.. Pobierz.. Jaki, wiecie sami, co zimą i latem pozostaje z nami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt