Odprawa na lotnisku porady

Pobierz

Wyjątkiem są loty do USA i Kanady, gdzie pasażerowie powinni pojawić się nawet 4 godziny wcześniej.Zobacz jak szybko i samodzielnie odprawić się na lotnisku.. Check in to właśnie miejsce, gdzie możemy nadać nasz bagaż trafiający do luku samolotu.W tym odcinku dowiecie się jak przebiega odprawa na lotnisku i co sprawdzane jest podczas kontroli bezpieczeństwa.. Pasażer, który się spóźni, traci bilet.Po przybyciu na lotnisku, jeśli mamy walizkę lub torbę wymagające rejestracji, swoje pierwsze kroki kierujemy do odprawy bagażowej.. Wielu przewoźników oferuje dzisiaj możliwość samodzielnej odprawy online, której dokonuje się przed przybyciem na lotnisko.. Bagaż podręczny wyłóż na taśmie do skanowania.. Aby odprawa i lot odbyły się bez problemów, należy swoje Pasażerowie z nadwagą w: Loty Żadne linie lotnicze nie wyznaczają górnej granicy wagi ciała pasażerów.. Nadaj bagaż przy odpowiednim stanowisku.. Po przybyciu na lotnisko sprawdź na tablicy odlotów numer stanowiska check-in dla swojego lotu oraz bagażu, jeśli masz jakiś do nadania.. Może być ona prowadzona tradycyjnie, czyli w specjalnych punktach odpraw na lotnisku, ale również z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań (odprawa on-line i odprawa mobilna).Krok szósty - jak wygląda odprawa paszportowa na lotnisku?. Przygotuj niezbędne dokumenty: dowód osobisty, albo paszport, a także bilet lotniczy..

Na lotnisku.

Przygotuj dokumenty - paszport (lub dowód osobisty), numer (kod) rezerwacji elektronicznej lub bilet papierowy (jeśli posiadasz).. Odszukaj odpowiednią bramkę (punkt) odpraw dla Twojego lotu.. W przypadku podróży transferowej na samym jej początku podczas procedury check-in należy zapytać o możliwe zmiany w karcie pokładowej.. Zanim pojawisz się na lotnisku, podejmij wszystkie niezbędne środki ostrożności, które ułatwią ci całą odprawę.. Załóż praktyczne buty.. Do odprawy trzeba zgłosić się nawet kilka godzin wcześniej, a najpóźniej na 45 minut przed odlotem (wg ustaleń poszczególnych przewoźników).. Porady o samoobsługowej odprawie (self check-in) LOT-u.. Na stronach internetowych linii lotniczych znajdują się szczegółowe wskazówki, jak odprawić się przez internet i wydrukować kartę pokładową.Oct 2, 2020Przygotuj się.. Przejdź do stanowiska, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa.1.. Potrzeby Ci będzie numer rezerwacji (6 znaków) lub numer biletu lotniczego (13 znaków) oraz imię i nazwisko odprawianego pasażeraOsoby niepełnosprawne mają prawo do bezpłatnej pomocy na lotnisku oraz w samolocie.. 6.Odprawa na lotnisku Jeżeli nie odprawiliśmy się w domu, musimy odprawić się na lotnisku przy odpowiednim stanowisku (CHECK-IN) odczytanym z tablicy lotów..

3.Lot z przesiadką - odprawa.

Jeśli upolowaliście jakąś okazję i kupiliście tanie loty na Fly4free.pl, to niewątpliwie czeka was też wizyta w porcie lotniczym.. Krok po kroku 1.. Nadaj bagaż rejestrowany.. Udaj się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa.. Numer stanowiska znajdziemy na tablicy odlotów, obok informacji o godzinie, kierunku oraz statusie lotów.. Pierwszą odprawę przeżyjesz w Polsce przy wylocie, tak że będziesz się orientować na czym to polega.. Dlatego krok po kroku opisujemy, jak wygląda odprawa lotniskowa .Temperaturę ciała można sprawdzić na lotnisku.. Dokumentem wymaganym w podróży międzynarodowej jest ważny paszport oraz wizy, karty pobytu, karty członka rodziny obywatela UE o ile są wymagane.. Odprawa to nic innego jak sprawdzenie paszportów osób podróżujących, nadanie bagażu rejestrowanego oraz odbiór karty pokładowej.. Aby odprawić się w ten sposób potrzebny jest dostęp do Internetu i drukarka.Po stworzeniu poradnika o tym, jak zorganizować pierwszy wyjazd na własną rękę, postanowiliśmy wziąć na warsztat odprawę na lotnisku.. Odprawa zwykle rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem.. Oczywiście zadbaj o to by były one również wygodne.. Jeśli w porę zauważymy nasze niedopatrzenie, możemy wrócić po pozostawioną rzecz.Odprawa..

Maseczkę należy nosić w ciągu całej podróży, na lotnisku oraz na pokładzie samolotu.

Przygotuj dowód osobisty lub paszport, wydrukowany bilet lotniczy oraz wizę 3.. Uspokajamy!Bagaż rejestrowany trzeba odprawić tradycyjnie.. Jeśli nie przejdziesz tego badania pomyślnie, zostaniesz poproszony(-a) o powrót do domu.. Odprawa na lot.. Powiemy jakie są najczęstsze błędy pasażerów na tym etapie podróży.. Emocje towarzyszące podróży i pośpiech sprawiają, że często zapominamy zabrać wszystkie wyłożone wcześniej przedmioty.. Możesz bowiem spędzić dużo czasu stojąc w kolejce.TodayNiektóre linie lotnicze (np. Ryanair) całkowicie zrezygnowały z tradycyjnej metody odprawiania się na lotnisku, na rzecz odprawy przez Internet - to doskonały sposób, który pomaga zaoszczędzić czas spędzony podczas odprawy bagażowo-biletowej.. Informacja o tym wyświetla się w holu głównym.. Buty wsuwane będzie można znacznie łatwiej zdjąć.. Sep 23, 2021Mar 14, 2022Sep 23, 2021Oct 19, 2020Aby rozpocząć odprawę internetową trzeba wejść na oficjalną stronę wybranej linii lotniczej oraz wybrać odpowiednią zakładkę (na przykład odprawa online, czy online check-in.. Pokazując dokument tożsamości otrzymamy kartę pokładową (bilet lotniczy).. Każdy lot ma przyporządkowane stanowisko check-in o określonym numerze.. Nasza asystentka udzieli Ci niezbędnych porad dotyczących zachowania na lotnisku: W czasie przygotowań do podróży zalecane jest zapoznanie się z zasadami dotyczącymi odprawy .Lotnisko Wrocław - poradnik przed odlotem..

Po zjawieniu się na lotnisku odszukaj na tablicy odlotów swój lot i sprawdź numer stanowiska check-in.

Przed opuszczeniem stanowiska kontroli musimy ponownie spakować swoje rzeczy.. Zawsze obok Ciebie odprawiać się będą inni podróżni, których możesz obserwować.Na lotnisko należy przybyć co najmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt