Udowodnij ze konflikt antygony i kreona jest starciem racji

Pobierz

Sztuka wyrazu.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10303 razy.. "Antygona" jest dramatem starogreckim; Sofokles wypowiada się przede wszystkim na temat człowieka, który jest uwikłany w różne problemy i bezwyjściowe sytuacje.. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. kara za to, że brat Eteoklesa nie walczył po stronie Teb.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Książki.. Antygona wyznaje zasadę, że prawa boskie są ważniejsze od ludzkich.. Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.27.. Bohaterowie bez względu na swoje wybory skazani są na porażkę.. Wyślij.. Informacje o książce.Wielu ludzi zadawało sobie to pytanie, jedni sądzą, że Kreon , gdyż ukarał zdrajcę, a inni że Antygona która sprzeciwiła się władcy, ponieważ bardzo poleca 85 % Język polski Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. Osoby, które również są .. Odnajdujemy w tej tragedii tzw. konflikt tragiczny, czyli istnienie dwóch równorzędnych racji, pomiędzy którymi nie sposób wybrać.. Scenariusz jest idealnym pomysłem na lekcję języka polskiego podczas omawiania "Antygony" Sofoklesa, która może być podsumowaniem rozważań o tragedii.. Tragedia Sofoklesa "Antygona", nawiązuje do mitu tebańskiego, związanego z historią Edypa.. Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.00.. Bardzo dokładnie studiuje motywy, które kierują zachowaniem ludzi, dzięki temu możemy dobrze poznać charakter postaci Sofoklesa..

Konflikt Antygony i Kreona jest starciem przeciwnych racji .

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10429 razy.. Antyteza :Jan 31, 2021Przydatność 85% Racje Kreona i Antygony.. Antygona, która: uznawała wyższość prawa boskiego nad ludzkim, które jako ustanowione nie może ich naruszać, sądziła, że ocena postępków człowieka, nawet niegodnych, winna zostać pozostawiona sądowi bożemu, twierdziła, że obowiązkiem krewnych jest pochowanie zmarłego, aby mógł po śmierci zaznać spokoju, kierowała się .Istotą utworu "Antygony" jest obecność konfliktu tragicznego (pomiędzy ustanowionym przez człowieka prawem państwowym, reprezentowanym przez Kreona, a prawem boskim, na które powołuje się Antygona) oraz fatum (siły, która sprawia, że bohaterowie muszą znaleźć się w sytuacji tragicznej).Racje Antygony i Kreona w tragedii Sofoklesa.. Wyślij.. W tym sporze mamy do czynienia z różnymi wartościami, na jednej szali wagi znajdują się prawa boskie wraz z miłością do brata, na drugiej zaś prawa ludzkie, dobro państwa i rozumu.. Dokonuje pogrzebu swojego brata - Polinejkesa, żeby nie budzić odrazy bogów i żeby jego dusza nie błąkała się po ziemi.Konflikt sprzecznych racji Antygony i Kreona.. Udowodnij, że konflikt Antygony i Kreona jest starciem racji: prawa boskiego i prawa ludzkiego, uczucia i rozu… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Komentarze Uważam, iż w konflikcie pomiędzy głównymi bohaterami "Antygony" Sofoklesa, Antygoną i Kreonem, ciężko jest przyznać którejkolwiek ze stron rację..

Punktem centralnym jest konflikt między dwoma postaciami Antygoną i Kreonem.

jest wyższe niż prawo ludzkie i posłuszeństwo wobec władzy państwowej (…)"Osią akcji Antygony jest konflikt tragiczny - zderzenie praw boskich i ludzkich.. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1.. Nie sposób zgodzić się z poglądem, iż Kreon ma rację .. Konflikt Antygony i Kreona jest starciem przeciwnych racji Odpowiedź na zadanie z Język polski 1.. Konflikt Antygony i Kreona jest starciem przeciwnych racji ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt