Przykładowe testy na żeglarza jachtowego

Pobierz

Teoria żeglowania, w tym: kursy jachtu względem wiatru, wiatr rzeczywisty i pozorny, praca żagli oraz działanie steru, siły działające na jacht, stateczność jachtu, Materiał podsumowują testy sprawdzające wiedzę, zgodne z wytycznymi egzaminacyjnymi na .Aby zaliczyć tę część, należy odpowiedzieć poprawnie na minimum 65 pytań.. Test nr 5. Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do : Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.. Czeka na Ciebie 7 dni zajęć teoretycznych w naszej sali wykładowej znajdującej się w Rucianem-Nidzie oraz praktycznych na jeziorze Nidzkim.. Przepisy 2.. Przed Wami 75 pytań testowych, które symulują część teoretyczną egzaminu czyli test na żeglarza jachtowego.. Mają one być sposobem sprawdzenia swojej wiedzy i przygotowania się do egzaminu teoretycznego na patenty żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego.Na jachcie pływamy po 4 lub po 5 osób.. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa przykładowe pytania egzaminacyjne, które znajdziecie Państwo w zakładce Pytania egzaminacyjne na patenty żeglarskie.Po zakończeniu używania instalacji gazowej na jachcie Po uruchomieniu silnika pierwszą rzeczą którą sprawdzamy jest Przed uruchomieniem silnika chłodzonego wodą należy Forpik to: Pawęż to: Płetwa sterowa osadzona jest w: Liny służące do napinania liku dolnego grota to: Obciągacz bomu, jest to: Jacht, który posiada jeden maszt i dwa żagle grot i fok ma typ osprzętu żaglowego: Kausza jest to: Jak nazywa się część bomu, którą mocujemy do masztu?Sztorm Testy z wiedzy żeglarskiej i motorowodnej..

Powodzenia!Przykładowy egzamin na żeglarza jachtowego.

Polski Związek Żeglarski na swojej stronie internetowej opublikował przykładowe pytania egzaminacyjne.. Teoria żeglowania 5.. Witam.. Przedstawiamy system sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego oraz radioperatora SRC (Short Range Certificate).. To również jeden z tych dni, którego wspomnienie będzie Ci towarzyszyć podczas wielu rejsów - w końcu chcesz zostać kapitanem.Kurs na żeglarza jachtowego Każdego, kto kiedykolwiek marzył o beztroskich żeglarskich podróżach, zapraszamy na nasz tygodniowy kurs na stopień żeglarza jachtowego zakończony egzaminem.. Dziś przystępujesz do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.. Tak czy inaczej - poniżej znajdziesz wiele testów z różnych dziedzin.A może dawno już zdałeś egzaminy, a chcesz tylko przypomnieć teoretyczną wiedzę z przepisów, locji, budowy jachtów, meteorologii czy teorii żeglowania?. Baza pytań z zakresu żeglarza jachtowego zawiera cały zakres wiedzy wymagany na egzaminie na żeglarza jachtowego.. zęść teoretyczna to Test z 75 pytaniami zamkniętymi, gdzie każde pytanie ma tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Wyniki poznacie na zakończenie testu.. Skła­da się z 75 pytań.Testy żeglarskie.. autor: SzymekT » 02-12-2013, 14:16..

Pozdrawiam.Temat: (Pseudo) egzamin na żeglarza.

Aby pozytywnie zaliczyć egzamin musicie uzyskać minimum 65 punktów.Testy egzaminacyjne na żeglarza jachtowego.. Podczas naszych rejsów szkoleniowych realizujemy wykłady teoretyczne przygotowujące do tej części egzaminu.. Wykonujemy standardowo: wyjście i wejście do portu, zwroty przez sztag i rufę, człowiek za burtą.. A może egzamin masz już za sobą, a chcesz podszkolić się z wiedzy teoretycznej?. Budowa jachtu 6.. PL DE EN RU NO SV LT.. Dla dorosłych.. Tymczasem jeśli wierzyć stronie zeglarstwo.waw.pl, gdzie są przykładowe testy, to jest źle.. W celu poprawnego działania programu należy zezwolić na wyskokujące okna (pop-up).Żeglarz Jachtowy.. Locja .. Tryb symulacji testu - test trwa 90 minut, podczas których należy odpowiedzieć na 75 pytań.. Pytania dotyczą ogólnej wiedzy o żeglarstwie.. Moje ulubione pytanie, nad którym pastwiłem się w wątku: viewtopic.php?f=72&t=16384Aby obejrzeć wyniki należy kliknąć na wybrany test w kolumnie status.. Poniżej prezentujemy zbiór pytań z podziałem na przedmioty egzaminacyjne.. ; Etykieta jachtowa - zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie..

Po zaliczonej części praktycznej piszemy testy.

Jesteś żeglarzem a może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na wodzie?. ; Materiał podsumowują testy sprawdzające wiedzę, zgodne z wytycznymi egzaminacyjnymi na patent żeglarza jachtowego.Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego - część teoretyczna Witaj!. Maksymalna ilość błędów, jaką można popełnić, to 10 (powyżej tej ilości test jest niezaliczony).Jak wyglą­da część teo­re­tycz­na egza­mi­nu na patent żegla­rza jach­to­we­go?. W celu przygotowania się do egzaminu zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi pytaniami jakie pojawiają się na egzaminach pisemnych.. Tryb nauki - wybierz przedmiot, ilość pytań i rozpocznij test.. Test można powtarzać dowolną ilość razy.. Moim zdaniem obowiązkowy egzamin powinien być 1:1 taki sam jak na sternika motorowodnego.. ).Jak wygląda egzamin na patent żeglarza jachtowego Na każdym kursie, przychodzi taki dzień, kiedy czas podsumować czego się nauczyliśmy.. ), ani umiejętności pływania (potwierdzonej np. kartą pływacką!. Wszystkie pytania zamieszczone w programie są przykładowymi pytaniami mającymi na celu sprawdzenie wiedzy użytkownika.. Spośród poniższych pytań egzaminatorzy wybiorą pytania jakie pojawią się na egzaminie.TESTY ŻEGLARZ JACHTOWY..

Poniżej znajdziesz przykładowe testy na poszczególne stopnie żeglarskie i motorowodne.

Na rozwiązanie testu masz 90 .Testy żeglarskie - Szkoła Żeglarstwa Szekla.. Za pozytywny wynik egzaminu teoretycznego na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego uważa się uzyskanie 65 prawidłowych odpowiedzi w teście.. Umieszczone pytania są zgodne z wymaganiami PZŻ oraz PZMiNW.. Andrzej Chmura: Tomku To jak Twoje argumenty mają się do szkolenia na sternika jachtowego.. Przedstawia on wszystkie elementy rzeczywistego zestawu.Re: Przykładowe testy i klucze na jachtowego sternika morskiego.. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w .Testy na egzaminy po roku 2013 1.. Przykładowe manewry, które należy umieć do egzaminu praktycznego: alarm człowiek za burtą; dojście do boi i odejścieA co z egzaminem testowym na żeglarza jachtowego?. Dla niektórych osób egzamin to ogromny stres.. Kursy i szkolenia.Przykładowy ZESTAW EGZAMINACYJNY na patent żeglarza jachtowego można obejrzeć w pliku pdf dostępnym pod przyciskiem DEMO (do otworzenia go niezbędny jest odpowiedni program do pdf).. Chcesz dobrze przygotować się do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego lub Sternika Motorowodnego?. Ratownictwo 4.. Sztorm Testy z wiedzy żeglarskiej.. Chcesz dobrze przygotować się do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego?. W systemie dostępne są 2 tryby.Egzaminowany ma 90 minut na udzielenie odpowiedzi.. Część praktyczna egzaminu na patent żeglarski obejmuje manewrowanie jachtem na silniku oraz pod żaglami.. Wiedza teoretyczna: 1 Przepisy 1.1 Wybrane przepisy żeglugowe obowiązujące na wodach śródlądowych odnoszące się do żeglugi .Przystań OSW Borki nad Zalewem Sulejowskim gościła w dniu 5.06.2011 kursantów zdających na patent żeglarza jachtowego.. Jesteście gotowi?. Podczas udzielania odpowiedzi należy pamiętać, że brak odpowiedzi uznawany jest również za błąd.Pytania egzaminacyjne PZŻ.. Na patent żeglarza jachtowego jest 75 pytań.Zakres wiedzy teoretycznej z przepisów i etykiety żeglarskiej wymaganej do uzyskania patentu żeglarza jachtowego.. Podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych.. Kierownikiem szkolenia był Jurek Gluźn.zdany egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności (na patent żeglarza jachtowego).. W każdym z pytań jedna z trzech odpowiedzi jest poprawna.. Uwaga: od kandydatów tych nie wymaga się ukończenia stosownego szkolenia żeglarskiego z zakresu programowego na patent żeglarza jachtowego (szkolenie to nie jest obowiązkowe!. Tam już nie ma liberalizacji, a kursy są tygodniowe wraz z egzaminem (niektore szkoły zaliczają kurs jako część brakującego stażu) i zdawalność jest 100 procentowa.. Jesteś żeglarzem a może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na wodzie?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt